Z niewielkim opóźnieniem chwalimy się kolejnym sukcesem uczennicy klasy III naszego liceum Agaty Pudysz, która podczas VII edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ,,Zawsze wierni'' zdobyła wyróżnienie. Nadmienić trzeba, że Agata pokonała konkurencję na etapie powiatowym, dzięki czemu mogła prezentować LO w Dynowie podczas konkursu w Ropczycach. Z uczennicą pracowała jej polonistka - dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach. Gratulujemy!
Aktualności
Aktualności
Wyróżnienie w Wojewódzkim Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze wierni"
- 26.04.2022
Diecezjalny etap XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
- 25.04.2022
21 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w diecezjalnym etapie XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Civitas Christiana. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była księdze Jeremiasza i Listom św. Piotra. Uczniowie Paulina Chorążykiewicz, Oliwia Borsuk i Dominik Karaś wykazali się ogromną wiedzą i determinacją . W eliminacjach do finału uczestniczyło kilkanaście szkół średnich. Dominik Karaś zdobył siódme miejsce w diecezji.
Awans do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Turbolandeskunde"
- 22.04.2022
Grupa uczniów z naszego liceum wraz opiekunką p. Ewą Hadam pojedzie do Krakowa na VII. Ogólnopolski Konkurs "Turbolandeskunde". To nagroda za solidne przygotowanie do etapu regionalnego, który odbył się dzisiaj w Przemyślu. Nasze liceum pokonało 13 innych szkół średnich i zajęło 1 miejsce. A wędrówka po Niemczech w dwóch wersjach językowych nie należała do łatwych!!!! Natalia Blażejowska, Karolina Pomykała i Laura Początek gratulacje dla Was!!! I bierzemy się do dalszej pracy!!!Kraków, Rynek 20 czeka!!!
#dzienotwarty
- 22.04.2022
Dziękujemy, że byliście z nami
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
66
Szkoła łącząca tradycję z nowoczesnością – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie
- 20.04.2022
Dzień Otwarty - zapraszamy
- 19.04.2022
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
- 12.04.2022
Zajęcia klas wojskowych
- 11.04.2022
W piątek , 8 kwietnia kadeci klasy 3cs i 3cn szkolili się z zakresu czarnej taktyki. W ramach zajęć z elementów walki w terenie zurbanizowanym, pod czujnym okiem instruktorów 31 batalionu 3PBOT , uczniowie ćwiczyli planowanie i sposoby podejścia do budynku, zdobywanie pojedynczych pomieszczeń oraz przemieszczanie się wewnątrz obiektu. Zajęcia pokazały, jak ważna w tego typu działaniach jest praca zespołowa. Współcześnie wiele konfliktów toczy się w miastach i dlatego elementy prowadzenia walki w terenie zurbanizowanym są jednym ze składowych wyszkolenia żołnierza.
Zajęcia OPW
- 11.04.2022
W czwartek , 7 kwietnia , kadeci OPW poznali zasady strzelania z broni strzeleckiej i pracowali na radiostacji przenośnej z nadajnikiem UKF małej mocy.
„Ignorantia iuris nocet” (nieznajomość prawa szkodzi)
- 11.04.2022
8 kwietnia 2022 r. uczniowie z klas 1c, 2ad, 2b, 3adn oraz 3bn uczestniczyli w zajęciach online „Lekcje z Temidą”. „Lekcje z Temidą” to program edukacyjny finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej młodzieży. Zajęcia prowadzone były przez panią Katarzynę Siwek z Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz podstawowych informacji związanych z aplikacją na studia prawnicze, prowadząca przypomniała młodzieży, jakie prawa ma konsument, gdzie szukać pomocy gdy padnie się ofiarą przestępstwa, czym jest stalking i w jaki sposób na niego reagować. Pani Katarzyna zwróciła szczególną uwagę na uświadomienie młodzieży w zakresie odpowiedzialności karnej za treści publikowane w Internecie oraz w mediach społecznościowych.
#dzienbezplecaka
- 07.04.2022
Czekając na wiosnę postanowiliśmy umilić sobie dziś czas prezentując (nie)codzienną (nie)szkolną modę w ramach akcji Dzień bez plecaka. Zobaczcie sami jaką kreatywnością popisała się społeczność szkolna.
Akcja ta to nie tylko świetna zabawa. Ma ona na celu zwiększenie świadomości dotyczącej trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Dzień bez plecaka wymyślony został przez amerykańską aktywistkę Mongai Fankami, która jako dziecko podróżowała do Kamerunu, gdzie mogła zobaczyć jakie trudności spotykają tamtejsze dzieci.
2
Z cyklu #talentyuczniowskie
- 07.04.2022
Nasza uczennica Karolina Goleniowska (2ad) wraz z zespołem Studio Tańca Chillout wywalczyła 3 miejsce w Tanecznym Grand Prix Polski
Gratulujemy talentu i sukcesu
#eTwinning
- 07.04.2022
10 uczniów z klasy 2ad wzięło dziś udział w spotkaniu projektowym online z rówieśnikami z Hiszpanii, Turcji oraz Miastka (woj. pomorskie), w ramach projektu eTwinning "Ted talks. From a listener to a speaker".
Uczniowie, w międzynarodowych zespołach, mieli za zadanie przygotować prezentację dotyczącą Celów Zrównoważonego Rozwoju.
Więcej informacji o działaniach projektowych wkrótce.
Awans do zawodów rejonowych w biegach przełajowych
- 07.04.2022
W dniu 29.03.2022 r. w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Paulina Chorążykiewicz, Kinga Kamińska, Gabriela Marszałek, Maja Potoczna, Łucja Sas, Wiktoria Wilgucka zajęła I miejsce. Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza okazała się Gabriela Marszałek która zajęła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Michał Babiś, Grzegorz Baran, Sebastian Kustra, Jakub Pilch, Jakub Tworzydło, Kacper Wandas zajęła II miejsce. Obie nasze drużyny wywalczyły awans do zawodów rejonowych. Opiekunami biegaczy i biegaczek byli nauczyciele wychowania fizycznego. p. Katarzyna Grot i p. Adam Żak.
Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie "Podkarpacka Tęcza"
- 04.04.2022
W dniu 29 marca w ZSZ w Dynowie rozstrzygnięto XXII edycję Wojewódzkiego Konkursu "Podkarpacka Tęcza" pod hasłem "Pejzaże Podkarpacia". Wśród osób nagrodzonych znalazły się uczennice LO im. KEN w Dynowie. I miejsce w kategorii plastycznej konkursu zdobyła Katarzyna Gibała z klasy III as, wyróżnienie Patrycja Gierlach z klasy I ad. W kategorii fotograficznej wyróżnione zostało zdjęcie wykonane przez Olę Skałubę z klasy III bn. Udział w konkursie zaznaczyły też Oliwia Borsuk i Kamila Kijowska. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życząc sukcesów w kolejnych konkursach. Opiekunem uczennic była pani Katarzyna Kłyż.
1
Akademia Programowania w LO Dynów
- 03.04.2022
Akademia Programowania rozpoczęła się na dobre. Zainteresowani uczniowie (nie tylko klas politechnicznych) mogą małymi krokami poznawać tajniki programowania oraz pracy programisty. Zajęcia prowadzi nasz absolwent, a obecnie programista w firmie kruko:io Bartek Słysz, któremu dziękujemy za poświęcony czas i cierpliwość.Akademia Programowania rozpoczęła się na dobre. Zainteresowani uczniowie (nie tylko klas politechnicznych) mogą małymi krokami poznawać tajniki programowania oraz pracy programisty. Zajęcia prowadzi nasz absolwent, a obecnie programista w firmie kruko:io Bartek Słysz, któremu dziękujemy za poświęcony czas i cierpliwość.
„Ciekawa lekcja w WSiZ”
- 03.04.2022
Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcje „Ciekawa lekcja w WSiZ” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie . Zajęcia odbywały się przez platformę Cisco WebEx. Jest to bezpłatny projekt, w ramach którego uczniowie szkół średnich mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach prowadzonych przez wykładowców tej uczelni. Tym razem tematy wykładów skierowane były do klas maturalnych a także klasy 2b, 3an, 3bn, a były to: „Skuteczna rekrutacja – jak dostać wymarzona pracę” oraz „10 zasad pisania CV”, „Savoir-vivre rozmowy rekrutacyjne”, „Ubezpieczenie – konieczność, inwestycja, czy zbędny luksus?”.
Dni Otwarte Politechniki Rzeszowskiej
- 03.04.2022
30 marca klasy 3cs i 3as w ramach Dni Otwartych Politechniki Rzeszowskiej Zarządzanie zapoznały się z kierunkami studiów na Wydziale Zarządzania tj. Logistyka ,Finanse i rachunkowość, Bezpieczeństwo wewnętrzne. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć niektóre laboratoria, dowiedzieć się czym zajmują się pracownicy naukowi, a także przekonać się jak wygląda nauka. Wizyta była okazją, by wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców politechniki. Mogliśmy wysłuchać ciekawych prezentacji, obejrzeć symulacje komputerowe prowadzonych badań oraz sami wziąć udział w kilku eksperymentach.
Badanie PISA w naszej szkole
- 31.03.2022
31 marca 2022r. 45 uczniów naszej szkoły przystąpiło do testów w ramach Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów – Programme for International Student Assessment.
Badanie PISA jest największym międzynarodowym badaniem umiejętności uczniów na świecie. Polega ono na sprawdzeniu wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu 5 dziedzin za pomocą zadań rozwiązywanych na komputerach.
W skali międzynarodowej program jest koordynowany przez OECD, a w Polsce przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Program bada, jak piętnastoletnia młodzież jest przygotowana do dalszej kariery edukacyjnej, wymagań rynku pracy oraz dorosłego życia.
Badaniem objęci są uczniowie z różnych części świata. Obecnie uczestniczy w nim ponad 80 państw. W Polsce odbywa się w 250 wylosowanych szkołach ponadpodstawowych. Szkoły i uczniowie, którzy mogli wziąć udział w badaniu zostali wylosowani zgodnie z procedurami międzynarodowymi.
Uczniowie podczas badania rozwiązywali zadania mierzące umiejętności z zakresu matematyki, rozumowania w naukach przyrodniczych, rozumienia czytanego tekstu, umiejętności ekonomicznych oraz kreatywnego myślenia. Wyniki badania będą opracowane w formie zbiorczych zestawień na poziomie międzynarodowym i krajowym.
Wizyta studyjna na Słowacji
- 30.03.2022
28 i 29 marca 2022 roku troje uczniów wraz z opiekunem uczestniczyło w wyjeździe studyjnym na Słowację zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe Powiat Rzeszowski w ramach projektu „E-edukacja czyli nauczanie XXI wieku”.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili jedną ze szkół w Stropkovie, mieście położonym 30 kilometrów od granicy z Polską, do której uczęszczają wyłącznie dzieci i młodzież romska. Pierwszego dnia wizyty uczniowie zapoznali się ze specyfiką goszczącej szkoły, usłyszeli o jej historii oraz o trudnej pracy nauczycieli. Najmłodsi uczniowie przywitali gości krótką częścią artystyczną, po której nastąpiło zwiedzanie szkoły oraz poczęstunek. Po części oficjalnej miało miejsce zwiedzanie miasta z przewodnikiem, który w interesujący sposób zapoznał uczestników wycieczki z historią Stropkova. Szczególnym wyzwaniem okazało się wejście na siedmiopiętrową wieżę kościelną, skąd można było podziwiać panoramę miasta.
Kolejny dzień pobytu na Słowacji rozpoczął się miłą wizytą w Muzeum Miasta Stropkov. Młodzież z goszczącej szkoły przygotowała spektakl pt. ”Dusza Romska”. W pełnym muzyki i tańców przedstawieniu ukazana została historia Romów, ich obyczaje i kultura. Po spektaklu uczestnicy wycieczki obejrzeli zabytkowe i współczesne telefony Tesli, wyeksponowane na wystawie znajdującej się w muzeum. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie mini zoo, znajdującego się w centrum miasta.
Składamy gorące podziękowania dla Starostwa Powiatowego oraz dla Pani Ewy Śliwy za możliwość uczestnictwa w wyjeździe studyjnym do Stropkova.
45